Svet-Stranek.cz
regenerační studio
MASARE

Pohybový aparát:regenerační studio

Pohybový aparát

ČASTÉ BOLESTI KRČNÍ PÁTEŘE

Nejčastější příčinou je přetěžování krku při skloněné hlavě. Hrbení, neustálé vytočení hlavy, extrémní nebo jednostranná námaha, chlad může vést k chronickým bolestem za krkem, svalová nerovnováha a ztuhlé svaly, zablokovaný krk, zkrácené vazy a kloubní pouzdra nebo I vyhřezlá ploténka.

Blokádakrční páteře často vzniká prudkém pohybu hlavou nebo přeležení krku.

Protruze tzv. vyklenutí nebo výhřez meziobratlové ploténky jsounásledky právě této nerovnováhy krční páteře.

Utlačovata dráždit nervové kořeny mohou i tzv. osteofyty nebo degenerativní onemocnění plotének označované DDD.

 Zaměřujemese na uvolnění stažených svalů a zkrácených vazů, narovnáníobratlů a rovnováhy svalů, zprůchodnění energetických drah,rozbourání seklé lymfy a odstranění bolesti. Preventivní cvičení s maximálním udržení správné polohy krční páteře.


Uvědomte si jak sedíte, řídíte, kadeřnice - z jaké strany pracují, práce s počítačem a kde je obrazovka, pokladní a další. Zaměřujte se na rovné polohy, správné protažení a rovnoměrnou zátěž.Bolest ramenního kloubuRuky používáme neustále k manipulace nebo k fyzické aktivitě. Čas od času mohou přijít různorodé bolesti ramen a ramenního kloubu, které mohou být strukturální nebo funkční. Třeba u sportovců dochází poměrně často k poškození tkání, k utržení vazů, poškození šlachy v pouzdru kloubu. Funkční - označujeme jako varovný signál, že k poškození ještě nedošlo a jedná se více o nerovnováhu a nepřiměřené zatěžování svalů.
Velice často se bolesti ramenního kloubu projeví  ve chvíli, kdy se snaží zvednout paži až nad hlavu, aby se pro něco natáhli nebo uložili předmět do vyšších částí. Typicky potom pocítí bolest právě při upažení, kdy je horní končetina ještě těsně pod horizontálou.  Vzhledem k vývoji obtíží není dobré bolest ramene přecházet, protože téměř s jistotou se časem z čistě funkční bolesti stane problém strukturální. Cílenou terapií G- technik  lze bolesti ramenního kloubu poměrně rychle odstranit. Komplexně uvolnit postižené i vzdálené místo a bolest ustoupí. Mobilizace hrudní páteře a napřímení nebo mobilizace žeber   a rameno se hned může pohybovat lehčeji. Cviky spojené s akupresurou a rozborem negativních přístupech docílíme bezbolestný stav.